FRIDAY, JUNE 16
CRICKET
FRIENDLY
Lucton School U10 v Herefordshire U9
SATURDAY, JUNE 17
CRICKET
BIRMINGHAM & DISTRICT LEAGUE
Premier Division
Berkswell v Brockhampton
2nd XI Premier Division
Brockhampton v Harborne
WORCESTERSHIRE COUNTY LEAGUE
Division 1
Burghill, Tillington & Weobley v Pedmore
Colwall v Feckenham
Eastnor v Droitwich Spa
Division 2
Bromyard v Enville
Wormelow v Oldswinford & Stourbridge Social
Division 3
Bartestree & Lugwardine v Five Ways Old Edwardians
Division 7 South
Bartestree & Lugwardine 3rd v Worcester Nomads 3rd
Feckenham 3rd v Bromyard 3rd
2nd XI Division 1
Feckenham v Colwall
Harborne v Eastnor
2nd XI Division 2
Enville v Bromyard
Netherton v Burghill, Tillington & Weobley
2nd XI Division 3
Five Ways Old Edwardians v Bartestree & Lugwardine
GB MARCHES LEAGUE
Division 1
Abergavenny-Crickhowell v Luctonians
Builth Wells v Woolhope
Garnons v Dales
Kington v Brockhampton
Glangrynwey v Goodrich
Division 2
Almeley v Presteigne
Canon Frome v Knighton-on-Teme
Cleobury Mortimer v Ross-on-Wye
Colwall 3rd v Ledbury
Luctonians 2nd v Eastnor 3rd
Division 3
Goodrich 2nd v Canon Frome 2nd
Ledbury 2nd v Burghill, Tillington & Weobley 3rd
Moccas v Builth Wells 2nd
Talybont-on-Usk v Abergavenny 3rd
Division 4
Brockhampton 4th v Bosbury
Eastnor 4th v Herefordians
Kington 2nd v Strollers 2nd
Luctonians 3rd v Ross-on-Wye
Woolhope 2nd v Hay-on-Wye
Wormelow 3rd v Bartestree & Lugwardine
SUNDAY, JUNE 18
CRICKET
UNICORNS MINOR COUNTIES CHAMPIONSHIP
(Day 1 of 3)
Shropshire v Herefordshire
GB LINERS MARCHES LEAGUE
Division 4
Glangrwyney 2nd v Colwall 4th
FRIENDLIES
Buckinghamshire U15 v Herefordshire U15
Wales U12 v Herefordshire U13
Herefordshire U11 v Worcestershire Rapids U11
HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE
Under-9 North Division
Canon Frome v Burghill, Tillington & Weobley
Dales v Luctonians
Under-9 South Division
Ledbury v Brockhampton
Colwall v Eastnor
Under-11 North Division
Bartestree & Lugwardine Lightning v Dales
Bromyard v Bartestree & Lugwardine Thunder
Burghill, Tillington & Weobley v Ludlow
Ludlow Stars v Luctonians
Under-11 South Division
Colwall v Canon Frome
Eastnor v Wormelow
MONDAY, JUNE 19
CRICKET
UNICORNS MINOR COUNTIES CHAMPIONSHIP
(Day 2 of 3)
Shropshire v Herefordshire
HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE
Under-15 North Division
Bartestree & Lugwardine v Bromyard
Under-15 South Division
Colwall v Ross-on-Wye
Eastnor v Brockhampton
Wormelow v Canon Frome
TUESDAY, JUNE 20
CRICKET
UNICORNS MINOR COUNTIES CHAMPIONSHIP
(Day 3 of 3)
Shropshire v Herefordshire
HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE
Under-13 North Division
Bartestree & Lugwardine Sixers v Ludlow
Bromyard v Luctonians
Burghill, Tillington & Weobley v Bartestree & Lugwardine Scorchers
Under-13 South Division
Colwall v Brockhampton
BOWLS
Oxfordshire v Herefordshire
WEDNESDAY, JUNE 21
CRICKET
ECB OVER 50 CHAMPIONSHIP
Herefordshire v Gloucestershire
Comments: Our rules
We want our comments to be a lively and valuable part of our community - a place where readers can debate and engage with the most important local issues. The ability to comment on our stories is a privilege, not a right, however, and that privilege may be withdrawn if it is abused or misused.
Please report any comments that break our rules.
Read the rules here