Fixtures for week starting June 12

THURSDAY, JUNE 12

FRIDAY, JUNE 13

SATURDAY, JUNE 14

CRICKET

BIRMINGHAM & DISTRICT PREMIER LEAGUE

Premier Division

WB Dartmouth v Brockhampton

Division 2

Eastnor v Halesowen

2nd Xl Premier Division

Brockhampton v Harborne

2nd XI Division 2 South

Bromsgrove v Eastnor

WORCESTERSHIRE COUNTY LEAGUE

Division 1

Pedmore v Bromyard

Harvington v Colwall

Division 2

Oldswinford & Stourbridge Social v Burghill & Tillington

Rushwick v Wormelow

Division 3

Ross-on-Wye v Alvechurch & Hopwood

Division 4

Bartestree & Lugwardine v Oldswinford & Stourbridge Social

Division 6

Droitwich v Canon Frome

Division 8

Colwall 3rd v Evesham

Bromyard 3rd v Worcester Dominies

Division 9

Bredon v Bromyard 4th

2nd XI Division 1

Colwall v Cookley

2nd XI Division 2

Bromyard v Netherton

2nd XI Division 3

Wormelow v Claverley

Burghill & Tillington v Bartestree & Lugwardine

2nd Xl Division 4

Oldswinford & Stourbridge Social v Ross-on-Wye

GB LINERS MARCHES LEAGUE

Division One

Luctonians v Goodrich

Garnons v Dales

Kington v Talgarth

Builth Wells v Crickhowell

Brockhampton 3rd v Hay

Division Two

Kington 2nd v Presteigne

Almeley v Knighton-on-Teme

Ledbury v Weobley

Woolhope v Llandrindod Wells

Marden v Shirebulls

Division Three

Moccas v Ledbury 2nd

Widemarsh Lads Club v Garnons 2nd

Goodrich 2nd v Luctonians 2nd

Strollers v Glangrwyney

Abergavenny Beavers v Builth Wells 2nd

Division Four

Woolhope 2nd v Burghill & Tillington 3rd

Wormelow 3rd v Dales 2nd

Bosbury v Herefordians

Kington 3rd v Eastnor 3rd

Brockhampton 4th v Luctonians 3rd

Division Five

Ewyas Harold v Eastnor 4th

Ross 3rd v Colwall 4th

Bartestree & Lugwardine St Mary's v Almeley 2nd

Talgarth 2nd v Strollers 2nd

SUNDAY, JUNE 15

CRICKET

UNICORNS TROPHY

Quarter-final

Cheshire v Herefordshire

ECB COUNTY UNDER-14 CUP

Herefordshire v Warwickshire (at Colwall CC)

GB LINERS MARCHES SUNDAY LEAGUE

Builth Wells v Brockhampton

Dales v Bromyard

Monmouth v Ludlow

HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE

Under-Nine North Division

Bartestree & Lugwardine v Burghill & Tillington

Canon Frome v Bromyard

Bromyard v Burghill & Tillington

Canon Frome v Bartestree & Lugwardine

Under-Nine South Division

Brockhampton v Monmouth

Colwall v Ross

Brockhampton v Ross

Colwall v Monmouth

Under-11 North Division

Bartestree & Lugwardine v Luctonians

Bromyard v Kington

Ludlow v Burghill & Tillington

Under-11 South Division

Brockhampton v Ross

Canon Frome v Eastnor

Wormelow v Colwall

COUNTY AGE-GROUP FRIENDLY

Herefordshire under-12 v Gwent under-15

MONDAY, JUNE 16

CRICKET

HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE

Under-15 North Division

Burghill & Tillington v Bromyard

Luctonians v Kington

Under-15 South Division

Brockhampton v Colwall

Eastnor v Wormelow

COUNTY AGE-GROUP FRIENDLY

Hereford Cathedral School under-13 v Herefordshire under-13 development

TUESDAY, JUNE 17

CRICKET

HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE

Under-13 North Division

Bartestree & Lugwardine v Ludlow

Bromyard v Burghill & Tillington

Kington v Luctonians

Under-13 South Division

Brockhampton v Wormelow

Ross v Eastnor

Under-15 North Division

Ludlow v Bartestree & Lugwardine

BOWLS

Friendly

Herefordshire v Oxfordshire (at Bulmers BC)

WEDNESDAY, JUNE 18

CRICKET

ECB 50+ CHAMPIONSHIP

Herefordshire v Wales (at Eastnor CC)

COUNTY AGE-GROUP FRIENDLY

Herefordshire under-nine v St Richards under-11

BOWLS

HEREFORDSHIRE MEN'S LEAGUE

Division One

Ledbury v Ross A

Kingsland v Brimfield

Weobley v Eastnor

Ross C v St Martin's

Division Two

Bodenham v Ross D

Ross B v Swifts

Bulmers v Eardisland

Comments

Comments are closed on this article.

click2find

Get Adobe Flash player
About cookies

We want you to enjoy your visit to our website. That's why we use cookies to enhance your experience. By staying on our website you agree to our use of cookies. Find out more about the cookies we use.

I agree