THURSDAY, APRIL 26
FOOTBALL
TOTAL MOTION MIDLAND LEAGUE
Premier Division: Westfields 4 (Mark Magee, Aiden Thomas x2, Adgei Kingsford) Shepshed Dynamo 5
HEREFORDSHIRE FA COUNTY LEAGUE
Premier Division
Holme Lacy 3 (Ryan Rowlett x2, James Upcott) Hereford Lads Club Res 2 (Elliot Green, Jack Harding)
Division 1
Ewyas Harold Res 2 Wellington Colts 3 (Richard Macdonald x2, Dean Price); Ludlow Town Colts 4 Orleton Colts Res 1
Division 2
Dore Valley First 2 (Jordan Cullen, Jonathan Price) Kington Colts 0
SATURDAY, APRIL 28
EVO-STIK SOUTH
St Ives Town 0 Hereford 2 (Dara O’Shea, John Mills)
TOTAL MOTION MIDLAND LEAGUE
Premier Division
Westfields 4 (Mark Magee x2, Aiden Thomas x2) Rugby Town 3
Division 3 FC Stratford 3 B
artestree 1 (Jon Davies)
WEST MIDLANDS (REGIONAL) LEAGUE
Premier Division
Pegasus Juniors 2 (Ben Price, Kyle Panniers) Wednesfield 5; Hereford Lads Club 0 W’Ton Sporting Community 2; Wellington P W’Ton Casuals P
Division 1 St Martins 6 Bromyard Town 1 (Adam Gwilliam); Kington Town 1 (Sam Pearson) Allscott 3.
SPAR MID-WALES LEAGUE
Division 1: Knighton Town 4 (Sam Williams x2 Connor Bird x3, Chris Roff, Adam Farmer); Carno 2 Radnor Valley 0
Division 2: Hay St Marys 3 (Darren Horrigan, Callum Maddy, Jack Briggs) Penybont United 2.
WATSON FINANCIAL MID-WALES LEAGUE (SOUTH) Presteigne Res 7 Knighton Town Res 1
HEREFORDSHIRE FA COUNTY LEAGUE
Premier Division: Ewyas Harold 1 (Ryan Davies) Malvern Town U21 2 (Dave Solway, Abubkar Karim) Hinton 2 (Mike Marsden, own goal) Tenbury Town 4; Holme Lacy 2 (Jean Alveraz, Liam Campbell) Kington Town Res 5 (Ewan Davies x2, Ricky Dwyer, Luke Griffiths, Jack Price); Leominster Town 0 Ledbury Town 1; Orleton Colts 1 Tenbury United 4
Division 1: Kingstone Rovers 2 (Stuart Mills, Dean Evans) Hinton Res 1 (Bradley Matthews); Ledbury Town Res 1 Ludlow Town Colts 4; Woofferton 2 Ewyas Harold Res 4 (Ryan Bounds, Matthew Hammond x2, Alex Williams)
Division 2: Bartestree Res 3 (Jim Watkins, Liam Edwards, Tom Peake) Newent Town Res (Daryl Bayliss x2, Dorian Colling); Kington Colts 5 (Charlie Evans, Lucas Gwillim x2, Jack Hoyle, Sam Hoyle) Dore Valley First 3.
RUGBY
National 2 North
Luctonians 76 Sheffield 12
Midlands 3 West (South)
Bromyard 19 Old Coventrians 22
NORTH MIDLANDS VASE PLATE SEMI-FINAL
Church Stretton P Greyhound P
CRICKET
BIRMINGHAM & DISTRICT PREMIER LEAGUE
Division 1
Brockhampton P Bromsgrove P
2nd Xl Premier Division
Harborne P Brockhampton P
WORCESTERSHIRE COUNTY LEAGUE
Division 2 Belbroughton 88-2 beat Bartestree & Lugwardine 87 all out
All other fixtures abandoned
MARCHES CRICKET LEAGUE
Division 1: Goodrich 107-7 (Adam McClarty 22, Joe Provis 38 not out, Andrew Robbins 21; Mark Bradford 12-4, James O’Brien 27-2, Jack Waldis 9-3) beat Ross on Wye 100 all out (Michael Jeffryes 24, Jack Donovan 22; Josh Element 9-2, Cameron Hill 25-3)
All other matches abandoned
SUNDAY, APRIL 29
FOOTBALL
MID-WEST COUNTIES FEMALE LEAGUE
Hereford Lads Club 3 (Elle Williams, Sophie Turner x2) Wyre Forest 0
Comments: Our rules
We want our comments to be a lively and valuable part of our community - a place where readers can debate and engage with the most important local issues. The ability to comment on our stories is a privilege, not a right, however, and that privilege may be withdrawn if it is abused or misused.
Please report any comments that break our rules.
Read the rules here