SATURDAY, MARCH 24
FOOTBALL
EVO-STIK SOUTH
Hereford 5 (Jennison Myrie-Williams x3, Jimmy Oates, Lance Smith) Gosport Borough 1 (Rowan Vine)
TOTAL MOTION MIDLAND LEAGUE
Premier Division: Rugby Town 1 (David Kolodynski) Westfields 2 (Craig Jones x2)
Division 3: Central Ajax 1 Bartestree 4 (Miles Langford x2, Darren Andrews, Harry Waybourne)
WEST MIDLANDS (REGIONAL) LEAGUE
Premier Division: Smethwick 0 Pegasus Juniors 1 (Kyle Panniers); Hereford Lads Club 1 (Josh Bull OG) Stone Old Alleynians 3 (Sam Wilson, Ian Whalley, Jack Tomlinson); Cradley Town 2 Wellington 2 (Will Perkins, Brendon Hackett)
Division 1: Bromyard Town 0 Wrens Nest 3; Old Wulfrunians 1 Kington Town 0
SPAR MID-WALES LEAGUE
Division 1: Llanfair United 2 Knighton Town 1; Radnor Valley 5 (Jack Williams x2 Elliot Morris x2) Kerry 1
Division 2 Abermule 2 Hay St Mary’s 3 (Darren Horrigan, Chris Preece, Matt Tonk); Penybont United 0 Newbridge-on-Wye 7 (Lyndon Jones, Aeron Powell, Jake Bufton, Ryan Lawrence, Ollie Woods x3); Dyffryn Banw 3 Presteigne 0
WATSON FINANCIAL MID-WALES LEAGUE (SOUTH) Knighton Town Res 2 Builth Wells Res 3.
HEREFORDSHIRE FA COUNTY LEAGUE
Premier Division: Fownhope 5 Orleton Colts 2; Hinton 3 (Brandon Jennings, Connor Sparrow, Rod Haslam) Tenbury United 3; Ledbury Town 1 (Harry John) Holme Lacy 1; Tenbury Town 4 (Dean Morris x2, Daniel Osbourne) Leominster Town 3 (Keanu Barnett, Tristan Stocker, Joshua Griffiths); Wellington Rangers 5 Hereford Lads Club Res 2; Westfields Res 7 (Zac Sirrel, Ben Thomas x3, Ieuan Woodcock, Julio Matt, Lewis Quinsey) Kington Town Reserves 0
Division 1 Ewyas Harold Res 4 Fownhope Res 2 ; Kingstone Rovers 4 (Marc Avery x3, James Clyde) Ledbury Town Res 3; Ludlow Town Colts 1 Hinton Res 5 (Ben Dallow, Ryan Purnell, Jordan Mann, Harley Priday, OG)
Division 2 Newent Town Res 5 (Daryl Bayliss x2, Tom Trigg, Thomas Williams, Sanchez Grange) Kington Colts 1 (Sam Hoyle)
Ross Cup: Dore Valley First 3 Weston Under Penyard 2.
HFA JUNIOR CUP Semi-final Wellington Colts 1 Bartestree Res 3
RUGBY RFU LEAGUE
NATIONAL 2 NORTH: Luctonians 33 Hinckley 32
MIDLANDS 1 WEST: Hereford 22 Melbourne 13
MIDLANDS 3 WEST (SOUTH): Bromyard 5 Old Wheatleyans 29; Old Coventrians 48 Ledbury 0 MIDLANDS 5 WEST (NORTH) Greyhound HWO Gnosall
SOUTH WEST DIVISION
GLOUCESTER 2 Smiths Rugby 14 Ross-on-Wye 23
WEST MIDLANDS RESERVE LEAGUE DIVISION 1 Luctonians HWO Hinckley
2nd DIVISION 2 Bournville 2nd 21 Hereford 53
HOCKEY GOCREA8 HOCKEY LEAGUE
DE CYMRU & THE MARCHES 1 Yate 4 Leominster 2; Stroud 2 Hereford 4
The Marches 1 Hereford 2nd 0 Lansdown B 1
The Marches 2 Leominster 2nd 6 Cheltenham 1; Ross 2nd 4 Cleevillians 2; Winchombe 0 Leominster 2nd 7
WEST CLUBS’ WOMEN’S LEAGUE
North Division Hereford 5 Bristol University 2 0; Leominster 2 Blockley 7
Severn Division 1 Bretforton 5 Hereford 2nd 1; Hereford 2nd 0 Gloucester 3rd 1
Severn Division 2 Colwall & Malvern 1 Stroud 2nd 1; Evesham & Badsey 8 Ross on Wye 0
Severn Division 3 Newent 3 Colwall & Malvern 2nd 1
SUNDAY, MARCH 25
FOOTBALL
HEREFORDSHIRE FA SUNDAY LEAGUE Hereford City 0 Bromyard Colts 5;
HFA Sunday Cup: Hay St Marys 0 Roebuck Inn 7 (Corey Whitticase x4, Ben Apperley, Carl Jenkins, Craig Matthews)
Comments: Our rules
We want our comments to be a lively and valuable part of our community - a place where readers can debate and engage with the most important local issues. The ability to comment on our stories is a privilege, not a right, however, and that privilege may be withdrawn if it is abused or misused.
Please report any comments that break our rules.
Read the rules here