CRICKET
BIRMINGHAM & DISTRICT PREMIER LEAGUE
DIVISION 1
Bromsgrove 187 beat Brockhampton 130 (Jamie McIlroy 3-38; Daryl Mitchell 37)
2ND XL PREMIER DIVISION
Brockhampton 96 lost to Harborne 98-9
WORCESTERSHIRE COUNTY LEAGUE
DIVISION 1
Chaddesley Corbett 112-0 beat Burghill, Tillington and Weobley 111 (Joseph Madyembwa 31)
Worcester Nomads 73 lost to Colwall 74-3 (James Abel 26; Nick Brown 3-8)
DIVISION 2
Bartestree & Lugwardine 107 (Paul Monteath 34; Tom Strangward 4-37) lost to Belbroughton 271-9
Bromyard 152 (Josh Van Rensburg 56, Zahid Saeed 32; Jacob Redsull 4-59) lost to Oldswinford & Stourbridge Social 284-7
Wormelow 109-1 (Tom Cutler 4-20; James Snow 70) beat Bredon 108
DIVISION 3
Martley 184 beat Eastnor 106 (Scott Roberts 34; Suleyman Shah 5-36)
DIVISION 7 SOUTH
Bromyard 3rd v Worcester 4th
2ND XI DIVISION 1
Colwall 233-4 beat Worcester Nomads 232
2ND XI DIVISION 2
Belbroughton 184-2 beat Bartestree & Lugwardine 178
Netherton beat Wormelow conceded
2ND XI DIVISION 3
Burghill, Tillington and Weobley 204-7 beat Kempsey 111
Eastnor 332 beat Stourport-On-Severn 4th 236
Kidderminster 306-9 beat Bromyard 255
GB LINERS MARCHES LEAGUE
DIVISION 1
Abergavenny 89 lost to Brockhampton 3rd 104 (Graham Parker 24; Adam Herbert 3-24)
Builth Wells 255-3 (Sam Williams 127, Aled Powell 86; Henry Edwards 3-46) beat Garnons 254 (Alan Jones 55, Tyler Garrard 60 and Paul Williams 49; Thomas James 2-28)
Dales 143 (Ian Jones 46, Chris Breeze 30) lost to Goodrich 146-1 (Rory Jackson 101, Joe Griffiths 30)
Ross on Wye 137 (Jack Donovan 50; Jack Donovan 3-52) lost to Luctonians 225-7 (Will Maund 68, James Platford 42, Tom Williams 44; Liam Webdale 3-4)
Kington 195 (Michael Green 48, Robert Protheroe 52; Ben George 5-47) beat Cleobury Mortimer 147
DIVISION 2
Ledbury 74 lost to Canon Frome 298-7
Luctonians 2nd 223-7 losing draw to Almeley 261-8
Strollers 256-6 beat Glangrwyney 181
Woolhope 173-3 beat Knighton on Teme 172
DIVISION 3
Bartestree & Lugwardine 3rd 198 beat Presteigne 199-2
Canon Frome 2nd 104-2 beat Ross on Wye 2nd 103
Goodrich 2nd 145-5 beat Builth Wells 2nd 144-7
Moccas 91-9 losing draw Ledbury 2nd 122-9
DIVISION 4
Bosbury 170-4 beat Kington 2nd 167
Brockhampton 4th 165-5 beat Wormelow 3rd 163
Colwall 4th v Strollers 2nd
Glangrwyney 2nd 167-6 lost to Herefordians 168-3
Luctonians 3rd 141-8 losing draw Woolhope 2nd 255
WOMEN’S MIDLANDS LEAGUE DIVISION 2 WEST
Five Ways Old Edwardians Womens 2nd conceded to Brockhampton Women
Comments: Our rules
We want our comments to be a lively and valuable part of our community - a place where readers can debate and engage with the most important local issues. The ability to comment on our stories is a privilege, not a right, however, and that privilege may be withdrawn if it is abused or misused.
Please report any comments that break our rules.
Read the rules here