THURSDAY, JULY 31
FOOTBALL
CRICKET
ECB UNDER-17 COUNTY CUP
Shropshire v Herefordshire (at Bridgnorth)
COUNTY AGE-GROUP FRIENDLIES
Herefordshire under-13 v Suffolk under-13 (at Malvern College)
Staffordshire under-12 v Herefordshire under-12
Herefordshire under-11 v Worcestershire under-11 (at Pentland Gardens)
Herefordshire Girls under-13 v Wiltshire Girls under-13 (at Brockhampton)
FRIDAY, AUGUST 1
FOOTBALL
CRICKET
COUNTY AGE-GROUP FRIENDLIES
Herefordshire under-10 v Huntingdonshire under-10 (at Malvern College)
SATURDAY, AUGUST 2
FOOTBALL
MIDLAND ALLIANCE
Westfields
FRIENDLIES
Pegasus Juniors v Cardiff Corinthians
Lydbrook Athletic v Westfields Res
BIRMINGHAM & DISTRICT PREMIER LEAGUE
Premier Division
Knowle & Dorridge v Brockhampton
Division 2
Eastnor v Old Elizabethans
2nd Xl Premier Division
Brockhampton v Knowle & Dorridge
2nd XI Division 2 South
Old Elizabethans v Eastnor
WORCESTERSHIRE COUNTY LEAGUE
Division 1
Bromyard v Droitwich
Worcester Nomads v Colwall
Division 2
Burghill & Tillington v Feckenham
Wormelow v Lye
Division 3
Ross-on-Wye v Netherton
Division 4
Bartestree & Lugwardine v Five Ways Old Edwardians
Division 6
Canon Frome v Netherton
Division 8
Colwall 3rd v Harborne
Bromyard 3rd v Kidderminster
Division 9
Enville v Bromyard 4th
2nd XI Division 1
Colwall v Worcester Nomads
2nd XI Division 2
Enville v Bromyard
2nd XI Division 3
Chaddesley Corbett v Wormelow
Himley v Burghill & Tillington
Malvern v Bartestree & Lugwardine
2nd Xl Division 4
Five Ways Old Edwardians v Ross-on-Wye
GB LINERS MARCHES LEAGUE
Division 1
Kington v Luctonians
Crickhowell v Garnons
Builth Wells v Talgarth
Goodrich v Brockhampton 3rd
Division 2
Weobley v Kington 2nd
Llandrindod Wells v Almeley
Woolhope v Ledbury
Knighton-on-Teme v Shirebulls
Presteigne v Marden
Division 3
Luctonians 2nd v Moccas
Widemarsh Lads Club v Strollers
Glangrwyney v Goodrich 2nd
Garnons 2nd v Builth Wells 2nd
Ledbury 2nd v Abergavenny Beavers
Division 4
Kington 3rd v Burghill & Tillington 3rd
Brockhampton 4th v Dales 2nd
Eastnor 3rd v Herefordians
Bosbury v Woolhope 2nd
Wormelow 3rd v Luctonians 3rd
Division 5
Bartestree & Lugwardine St Mary's v Ewyas Harold
Strollers 2nd v Talgarth 4th
COUNTY AGE-GROUP FRIENDLIES
Herefordshire under-10 v Leicestershire & Rutland under-10 (at Malvern College)
Herefordshire under-13 Development v Dorset under-12 (at Bromsgrove School)
SUNDAY, AUGUST 3
FOOTBALL
CRICKET
UNICORNS CHAMPIONSHIP
Day One
Cornwall v Herefordshire (at Truro)
ECB UNDER-17 COUNTY CUP
Buckinghamshire v Herefordshire
ECB UNDER-14 COUNTY CUP
Buckinghamshire v Herefordshire
GB LINERS MARCHES SUNDAY LEAGUE
Brockhampton v Kington
Ludlow v Monmouth
COUNTY AGE-GROUP FRIENDLIES
Herefordshire under-10 v Cardiff & Vale of Glamorgan under-10 (at Malvern College)
Herefordshire under-13 Development v Oxfordshire under-12 (at Bromsgrove School)
MONDAY, AUGUST 4
FOOTBALL
UNICORNS CHAMPIONSHIP
Day Two
Cornwall v Herefordshire (at Truro)
COUNTY AGE-GROUP FRIENDLIES
Herefordshire under-13 Development v Tower Hamlets under-13 (at Bromsgrove School)
TUESDAY, AUGUST 5
FOOTBALL
CRICKET
UNICORNS CHAMPIONSHIP
Day Three
Cornwall v Herefordshire (at Truro)
HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE
Under-13 Division South
Eastnor v Ross
Wormelow v Brockhampton
WEDNESDAY, AUGUST 6
FOOTBALL
FRIENDLY
Westfields Res v Bromyard Town
CRICKET
ECB UNDER-13 WOMEN'S COUNTY LEAGUE
Wiltshire Girls under-13 v Herefordshire Girls under-13
BOWLS
Herefordshire Men's League
Division One
Ross A v Ledbury
Brimfield v Kingsland
Eastnor v Weobley
St Martin's v Ross C
Division Two
Ross D v Bodenham
Swifts v Ross B
Eardisland v Bulmers
Comments: Our rules
We want our comments to be a lively and valuable part of our community - a place where readers can debate and engage with the most important local issues. The ability to comment on our stories is a privilege, not a right, however, and that privilege may be withdrawn if it is abused or misused.
Please report any comments that break our rules.
Read the rules here