THIS week's cricket fixtures.
THURSDAY, JUNE 30
HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE
Under-15 North Division
Bromyard v Burghill, Tillington & Weobley
Ludlow v Bartestree & Lugwardine
SATURDAY, JULY 2
BIRMINGHAM & DISTRICT PREMIER LEAGUE
Division 1
Brockhampton v Attock
Division 3
Eastnor v Fordhouses
2nd XI Premier Division
Kidderminster v Brockhampton
2nd XI Division 2 (South)
Bromsgrove v Eastnor
WORCESTERSHIRE COUNTY LEAGUE
Division 1
Colwall v Worcester Nomads
Worcester v Burghill, Tillington & Weobley
Division 2
Bromyard v Redditch
Wormelow v Worcester Dominies & Guild
Division 3
Bartestree & Lugwardine v Old Vigornians
Ross-on-Wye v Cleobury Mortimer
Division 7 South
Bromyard 3rd v Bewdley
Kidderminster 3rd v Bartestree & Lugwardine 3rd
2nd XI Division 1
Worcester Nomads v Colwall
2nd XI Division 2
Burghill, Tillington & Weobley v Avoncroft
Droitwich Spa v Bromyard
Rushwick v Wormelow
2nd XI Division 3
Old Vigornians v Bartestree & Lugwardine
GB LINERS MARCHES LEAGUE
Division 1
Canon Frome & Marden v Luctonians
Garnons v Kington
Glangrwyney v Woolhope
Goodrich v Abergavenny-Crickhowell
Division 2
Builth Wells 2nd v Canon Frome & Marden 2nd
Dales v Colwall 3rd
Luctonians 2nd v Almeley
Division 3
Abergavenny 3rd v Goodrich 2nd
Bosbury v Garnons 2nd
Burghill, Tillington & Weobley 3rd v Eastnor 3rd
Eastnor 4th v Ledbury 2nd
Moccas v Strollers
Division 4
Bartestree & Lugwardine 4th v Herefordians
Brockhampton 4th v Hay-on-Wye
Kington 2nd v Colwall 4th
Luctonians 3rd v Talybont-on-Usk
Woolhope 2nd v Glangrwyney 2nd
Wormelow 3rd v Strollers 2nd
SUNDAY, JULY 3
UNICORNS MINOR COUNTIES CHAMPIONSHIP
Western Division
(Day 1 of 3)
Dorset v Herefordshire
GB LINERS MARCHES LEAGUE
Division 3
Abergavenny 3rd v Moccas
Strollers v Eastnor 4th
FRIENDLIES
Northamptonshire U14 v Herefordshire U14
Gwent Under-10 v Herefordshire U10
Herefordshire U11 v Shropshire U11
HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE
Under-9 Division
Burghill, Tillington & Weobley v Bartestree & Lugwardine
Canon Frome v Luctonians
Under-9 South Division
Colwall v Brockhampton
Eastnor v Wormelow
Under-11 North Division
Bartestree & Lugwardine Lightning v Bartestree & Lugwardine Thunder
Luctonians v Burghill, Tillington & Weobley
Ludlow v Kington
Under-11 South Division
Brockhampton v Eastnor
Canon Frome v Wormelow
Ross-on-Wye v Colwall
MONDAY, JULY 4
UNICORNS MINOR COUNTIES CHAMPIONSHIP
Western Division
(Day 2 of 3)
Dorset v Herefordshire
HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE
Under-15 North Division
Bartestree & Lugwardine v Kington
Bromyard v Ludlow
Burghill, Tillington & Weobley v Luctonians
Under-15 South Division
Colwall v Canon Frome
Wormelow v Brockhampton
TUESDAY, JULY 5
UNICORNS MINOR COUNTIES CHAMPIONSHIP
Western Division
(Day 3 of 3)
Dorset v Herefordshire
FRIENDLIES
Herefordshire U13 v Whitecross U14
WEDNESDAY, JULY 6
CRICKET
FRIENDLIES
Oxfordshire Over 50 v Herefordshire Over 50
The Grange U10 v Herefordshire U9
The Grange U11 v Herefordshire U11
HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE
Under-13 North Division
Bartestree & Lugwardine Scorchers v Luctonians
Kington v Burghill, Tillington & Weobley
Ludlow v Bromyard
Under-13 South Division
Canon Frome v Brockhampton
Colwall v Eastnor
Ross-on-Wye v Wormelow
Comments: Our rules
We want our comments to be a lively and valuable part of our community - a place where readers can debate and engage with the most important local issues. The ability to comment on our stories is a privilege, not a right, however, and that privilege may be withdrawn if it is abused or misused.
Please report any comments that break our rules.
Read the rules here