FRIDAY, JULY 18
CRICKET
COUNTY AGE-GROUP FRIENDLY
Herefordshire Girls under-15 v Gloucestershire Girls under-15 B
SATURDAY, JULY 19
FOOTBALL
CRICKET
BIRMINGHAM & DISTRICT PREMIER LEAGUE
Premier Division
Shrewsbury v Brockhampton
Division 2
Attock v Eastnor
2nd Xl Premier Division
Brockhampton v Shrewsbury
2nd XI Division 2 South
Eastnor v Kings Heath
WORCESTERSHIRE COUNTY LEAGUE
Division 1
Worcester Nomads v Bromyard
Belbroughton v Colwall
Division 2
Burghill & Tillington v Coombs Wood
Wormelow v Enville
Division 3
Ross-on-Wye v Chaddesley Corbett
Division 4
Bartestree & Lugwardine v Halesowen
Division 6
Ombersley v Canon Frome
Division 8
Colwall 3rd v Kidderminster
Harborne v Bromyard 3rd
Division 9
Bromyard 4th v Alvechurch & Hopwood
2nd XI Division 1
Colwall v Belbroughton
2nd XI Division 2
Bromyard v Worcester Dominies
2nd XI Division 3
Bredon v Wormelow
Avoncroft v Burghill & Tillington
Chaddesley Corbett v Bartestree & Lugwardine
2nd Xl Division 4
Halesowen v Ross-on-Wye
GB LINERS MARCHES LEAGUE
Division 1
Builth Wells v Luctonians
Talgarth v Garnons
Dales v Brockhampton 3rd
Division 2
Woolhope v Kington 2nd
Ledbury v Almeley
Weobley v Presteigne
Shirebulls v Llandrindod Wells
Knighton-on-Teme v Marden
Division 3
Glwngrwyney v Moccas
Goodrich 2nd v Widemarsh Lads Club
Luctonians 2nd v Ledbury 2nd
Strollers v Builth Wells 2nd
Garnons 2nd v Abergavenny Beavers
Division 4
Eastnor 3rd v Burghill & Tillington 3rd
Herefordians v Dales 2nd
Kington 3rd v Wormelow 3rd
Brockhampton 4th v Woolhope 2nd
Bosbury v Luctonians 3rd
Division 5
Bartestree & Lugwardine St Mary's v Eastnor 4th
Ewyas Harold v Talgarth 2nd
SUNDAY, JULY 20
CRICKET
UNICORNS CHAMPIONSHIP
Day One
Berkshire v Herefordshire (at Finchampstead)
GB LINERS SUNDAY LEAGUE
Monmouth v Kington
Ludlow v Dales
Builth Wells v Bromyard
COUNTY AGE-GROUP FRIENDLY
Herefordshire under-10 v Devon under-10
HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE
Under-9 North Division
Bromyard v Bartestree & Lugwardine
Burghill & Tillington v Luctonians
Bartestree & Lugwardine v Luctonians
Bromyard v Burghill & Tillington
Under-9 South Division
Brockhampton v Colwall
Wormelow v Monmouth
Colwall v Monmouth
Wormelow v Brockhampton
Under-11 North Division
Burghill & Tillington v Ludlow
Kington v Bromyard
Luctonians v Bartetsree & Lugwardine
Under-11 South Division
Colwall v Wormelow
Eastnor v Canon Frome
Ross v Brockhampton
Under-17 Division
Bromyard v Ewyas Harold
MONDAY, JULY 21
CRICKET
UNICORNS CHAMPIONSHIP
Day Two
Berkshire v Herefordshire (at Finchampstead)
COUNTY AGE-GROUP FRIENDLY
Herefordshire under-14 v The Netherlands under-13
HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE
Under-15 North Division
Bartestree & Lugwardine v Ludlow
Bromyard v Burghill & Tillington
Kington v Luctonians
Under-15 South Division
Colwall v Brockhampton
Wormelow v Eastnor
TUESDAY, JULY 22
CRICKET
UNICORNS CHAMPIONSHIP
Day Three
Berkshire v Herefordshire (at Finchampstead)
HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE
Under-13 North Division
Luctonians v Kington
Ludlow v Bartestree & Lugwardine
Colwall v Canon Frome
Eastnor v Brockhampton
WEDNESDAY, JULY 23
CRICKET
COUNTY AGE-GROUP FRIENDLY
Herefordshire under-9 v Herefordshire under-11 Development
BOWLS
HEREFORDSHIRE MEN'S LEAGUE
Division One
Eastnor v Kingsland
Ross C v Weobley
Brimfield v Ross A
St Martin's v Ledbury
Division Two
Eardisley v Castle Green
Ross B v Bulmers
Swifts v Bodenham
Comments: Our rules
We want our comments to be a lively and valuable part of our community - a place where readers can debate and engage with the most important local issues. The ability to comment on our stories is a privilege, not a right, however, and that privilege may be withdrawn if it is abused or misused.
Please report any comments that break our rules.
Read the rules here