Fixtures for week beginning July 17

First published in Sport

FRIDAY, JULY 18

CRICKET

COUNTY AGE-GROUP FRIENDLY

Herefordshire Girls under-15 v Gloucestershire Girls under-15 B

SATURDAY, JULY 19

FOOTBALL

CRICKET

BIRMINGHAM & DISTRICT PREMIER LEAGUE

Premier Division

Shrewsbury v Brockhampton

Division 2

Attock v Eastnor

2nd Xl Premier Division

Brockhampton v Shrewsbury

2nd XI Division 2 South

Eastnor v Kings Heath

WORCESTERSHIRE COUNTY LEAGUE

Division 1

Worcester Nomads v Bromyard

Belbroughton v Colwall

Division 2

Burghill & Tillington v Coombs Wood

Wormelow v Enville

Division 3

Ross-on-Wye v Chaddesley Corbett

Division 4

Bartestree & Lugwardine v Halesowen

Division 6

Ombersley v Canon Frome

Division 8

Colwall 3rd v Kidderminster

Harborne v Bromyard 3rd

Division 9

Bromyard 4th v Alvechurch & Hopwood

2nd XI Division 1

Colwall v Belbroughton

2nd XI Division 2

Bromyard v Worcester Dominies

2nd XI Division 3

Bredon v Wormelow

Avoncroft v Burghill & Tillington

Chaddesley Corbett v Bartestree & Lugwardine

2nd Xl Division 4

Halesowen v Ross-on-Wye

GB LINERS MARCHES LEAGUE

Division 1

Builth Wells v Luctonians

Talgarth v Garnons

Kington v Goodrich

Dales v Brockhampton 3rd

Division 2

Woolhope v Kington 2nd

Ledbury v Almeley

Weobley v Presteigne

Shirebulls v Llandrindod Wells

Knighton-on-Teme v Marden

Division 3

Glwngrwyney v Moccas

Goodrich 2nd v Widemarsh Lads Club

Luctonians 2nd v Ledbury 2nd

Strollers v Builth Wells 2nd

Garnons 2nd v Abergavenny Beavers

Division 4

Eastnor 3rd v Burghill & Tillington 3rd

Herefordians v Dales 2nd

Kington 3rd v Wormelow 3rd

Brockhampton 4th v Woolhope 2nd

Bosbury v Luctonians 3rd

Division 5

Bartestree & Lugwardine St Mary's v Eastnor 4th

Ewyas Harold v Talgarth 2nd

SUNDAY, JULY 20

CRICKET

UNICORNS CHAMPIONSHIP

Day One

Berkshire v Herefordshire (at Finchampstead)

GB LINERS SUNDAY LEAGUE

Monmouth v Kington

Ludlow v Dales

Builth Wells v Bromyard

COUNTY AGE-GROUP FRIENDLY

Herefordshire under-10 v Devon under-10

HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE

Under-9 North Division

Bromyard v Bartestree & Lugwardine

Burghill & Tillington v Luctonians

Bartestree & Lugwardine v Luctonians

Bromyard v Burghill & Tillington

Under-9 South Division

Brockhampton v Colwall

Wormelow v Monmouth

Colwall v Monmouth

Wormelow v Brockhampton

Under-11 North Division

Burghill & Tillington v Ludlow

Kington v Bromyard

Luctonians v Bartetsree & Lugwardine

Under-11 South Division

Colwall v Wormelow

Eastnor v Canon Frome

Ross v Brockhampton

Under-17 Division

Bromyard v Ewyas Harold

MONDAY, JULY 21

CRICKET

UNICORNS CHAMPIONSHIP

Day Two

Berkshire v Herefordshire (at Finchampstead)

COUNTY AGE-GROUP FRIENDLY

Herefordshire under-14 v The Netherlands under-13

HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE

Under-15 North Division

Bartestree & Lugwardine v Ludlow

Bromyard v Burghill & Tillington

Kington v Luctonians

Under-15 South Division

Colwall v Brockhampton

Wormelow v Eastnor

TUESDAY, JULY 22

CRICKET

UNICORNS CHAMPIONSHIP

Day Three

Berkshire v Herefordshire (at Finchampstead)

HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE

Under-13 North Division

Luctonians v Kington

Ludlow v Bartestree & Lugwardine

Colwall v Canon Frome

Eastnor v Brockhampton

WEDNESDAY, JULY 23

CRICKET

COUNTY AGE-GROUP FRIENDLY

Herefordshire under-9 v Herefordshire under-11 Development

BOWLS

HEREFORDSHIRE MEN'S LEAGUE

Division One

Eastnor v Kingsland

Ross C v Weobley

Brimfield v Ross A

St Martin's v Ledbury

Division Two

Eardisley v Castle Green

Ross B v Bulmers

Swifts v Bodenham

Comments

Comments are closed on this article.

Send us your news, pictures and videos

Most read stories

Local Info

Enter your postcode, town or place name

About cookies

We want you to enjoy your visit to our website. That's why we use cookies to enhance your experience. By staying on our website you agree to our use of cookies. Find out more about the cookies we use.

I agree