THURSDAY, MAY 29
CRICKET
HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE
Under-13 Knockout Cup
Brockhampton v Ross
Burghill & Tillington v Bartestree & Lugwardine
Kington v Luctonians
SATURDAY, MAY 31
CRICKET
BIRMINGHAM & DISTRICT PREMIER LEAGUE
Premier Division
Dorridge v Brockhampton
Division 2
Eastnor v Brewood
2nd Xl Premier Division
Brockhampton v Old Hill
2nd XI Division 2 South
Ombersley v Eastnor
WORCESTERSHIRE COUNTY LEAGUE
Division 1
Hagley v Bromyard
Evesham v Colwall
Division 2
Cookley v Burghill & Tillington
Malvern v Wormelow
Division 3
Ross-on-Wye v Old Vigornians
Division 4
Bartestree & Lugwardine v Claverley
Division 6
Rushwick v Canon Frome
Division 8
Kidderminster v Colwall 3rd
Bromyard 3rd v Harborne
Division 9
Feckenham v Bromyard 4th
2nd XI Division 1
Colwall v Evesham
2nd XI Division 2
Bromyard v Lye
2nd XI Division 3
Wormelow v Malvern
Burghill & Tillington v Harvington
Claverley v Bartestree & Lugwardine
2nd Xl Division 4
Old Vigornians v Ross-on-Wye
GB LINERS MARCHES LEAGUE
Division One
Luctonians v Kington
Garnons v Crickhowell
Talgarth v Builth Wells
Hay v Dales
Brockhampton 3rd v Goodrich
Division Two
Kington 2nd v Weobley
Almeley v Llandrindod Wells
Ledbury v Woolhope
Shirebulls v Knighton-on-Teme
Marden v Presteigne
Division Three
Moccas v Luctonians 2nd
Strollers v Widemarsh Lads Club
Goodrich 2nd v Glangrwyney
Builth Wells 2nd v Garnons 2nd
Abergavenny Beavers v Ledbury 2nd
Division Four
Burghill & Tillington 3rd v Kington 3rd
Dales 2nd v Brockhampton 4th
Herefordians v Eastnor 3rd
Woolhope 2nd v Bosbury
Luctonians 3rd v Wormelow 3rd
Division Five
Eastnor 4th v Ross 3rd
Ewyas Harold v Bartestree & Lugwardine St Mary's
Colwall 4th v Strollers 2nd
Talgarth 2nd v Almeley 2nd
BOWLS
MIDDLETON CUP
Dorset v Herefordshire (at Bath BC)
SUNDAY, JUNE 1
CRICKET
GB LINERS MARCHES SUNDAY LEAGUE
Dales v Ludlow
Kington v Monmouth
HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE
Under-Nine North Division
Bromyard v Bartestree & Lugwardine
Canon Frome v Luctonians
Bartestree & Lugwardine v Canon From
Bromyard v Luctonians
Under-Nine South Division
Ross v Wormelow
Brockhampton v Colwall
Colwall v Wormelow
Ross v Brockhampton
Under-11 North Division
Burghill & Tillington v Bartestree & Lugwardine
Kington v Ludlow
Luctonians v Bromyard
Under-11 South Division
Colwall v Brockhampton
Eastnor v Wormelow
Ross v Canon Frome
FRIENDLY
Herefordshire 2nd v Wiltshire Academy (at Brockhampton)
MONDAY, JUNE 2
CRICKET
HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE
Under-15 North Division
Bromyard v Bartestree & Lugwardine
Kington v Burghill & Tillington
Under-15 South Division
Brockhampton v Ross
Colwall v Wormelow
TUESDAY, JUNE 3
CRICKET
HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE
Under-13 North Division
Bartestree & Lugwardine v Bromyard
Burghill & Tillington v Kington
Luctonians v Ludlow
Under-13 South Division
Brockhampton v Eastnor
Canon Frome v Colwall
Ludlow v Luctonians
BOWLS
FRIENDLY
Mid Wales v Herefordshire (at Builth Wells)
WEDNESDAY, JUNE 4
BOWLS
HEREFORDSHIRE MEN'S LEAGUE
Division One
Kingsland v Eastnor
Weobley v Ross C
Ross A v Brimfield
Ledbury v St Martin's
Division Two
Castle Green v Eardisland
Bulmers v Ross B
Bodenham v Swifts
Comments: Our rules
We want our comments to be a lively and valuable part of our community - a place where readers can debate and engage with the most important local issues. The ability to comment on our stories is a privilege, not a right, however, and that privilege may be withdrawn if it is abused or misused.
Please report any comments that break our rules.
Read the rules here