THURSDAY, MAY 15
FOOTBALL
HEREFORDSHIRE LEAGUE
Division 1
Tenbury United v Orleton Colts
CRICKET
HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE
Under-13 KO Cup
Ludlow v Bartestree & Lugwardine
Monmouth v Brockhampton
FRIDAY, MAY 16
FOOTBALL
SATURDAY, MAY 17
FOOTBALL
LEINTWARDINE CUP
Final
Tenbury United v Orleton Colts
CRICKET
BIRMINGHAM & DISTRICT PREMIER LEAGUE
Premier Division
Brockhampton v Knowle & Dorridge
Division 2
Old Elizabethans v Eastnor
2nd Xl Premier Division
Knowle & Dorridge v Brockhampton
2nd XI Division 2 South
Eastnor v Old Elizabethans
WORCESTERSHIRE COUNTY LEAGUE
Division 1
Droitwich v Bromyard
Colwall v Worcester Nomads
Division 2
Feckenham v Burghill & Tillington
Lye v Wormelow
Division 3
Netherton v Ross-on-Wye
Division 4
Five Ways Old Edwardians v Bartestree & Lugwardine
Division 6
Highley v Canon Frome
Division 8
Colwall 3rd v Cookley
Bewdley v Bromyard 3rd
Division 9
Bromyard 4th v Harvington
2nd XI Division 1
Worcester Nomads v Colwall
Bromyard
2nd XI Division 2
Bromyard v Enville
2nd XI Division 3
Wormelow v Chaddesley Corbett
Burghill & Tillington v Himley
Bartestree & Lugwardine v Malvern
2nd Xl Division 4
Ross-on-Wye v Five Ways Old Edwardians
GB LINERS MARCHES LEAGUE
Division One
Luctonians v Builth Wells
Garnons v Talgarth
Goodrich v Kington
Hay v Crickhowell
Brockhampton 3rd v Dales
Division Two
Kington 2nd v Woolhope
Almeley v Ledbury
Presteigne v Weobley
Llandrindod Wells v Shirebulls
Marden v Knighton-on-Teme
Division Three
Moccas v Glangrwyney
Widemarsh Lads Club v Goodrich 2nd
Ledbury 2nd v Luctonians 2nd
Builth Wells 2nd v Strollers
Abergavenny Beavers v Garnons 2nd
Division Four
Burghill & Tillington 3rd v Eastnor 3rd
Dales 2nd v Herefordians
Wormelow 3rd v Kington 3rd
Woolhope 2nd v Brockhampton 4th
Luctonians 3rd v Bosbury
Division Five
Eastnor 4th v Bartestree & Lugwardine St Mary's
Strollers 2nd v Ross 3rd
Talgarth 2nd v Ewyas Harold
SUNDAY, MAY 18
FOOTBALL
WEST MIDLAND WOMEN’S LEAGUE
Premier Division
TNS v Hereford Pegasus
CRICKET
UNICORNS TROPHY
Herefordshire v Oxfordshire (at Eastnor CC)
GB LINERS MARCHES SUNDAY LEAGUE
Builth Wells v Monmouth
Dales v Kington
Bromyard v Ludlow
HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE
Under-Nine North Division
Bromyard v Canon Frome
Burghill & Tillington v Luctonians
Bromyard v Luctonians
Burghill & Tillington v Canon From
Under-Nine South Division
Colwall v Ross
Monmouth v Wormelow
Colwall v Wormelow
Monmouth v Ross
MONDAY, MAY 19
CRICKET
HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE
Under-15 North Division
Bartestree & Lugwardine v Kington
Bromyard v Ludlow
Burghill & Tillington v Luctonians
Under-15 South Division
Colwall v Eastnor
Wormelow v Ross-on-Wye
TUESDAY, MAY 20
CRICKET
HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE
Under-13 North Division
Kington v Bartestree & Lugwardine
Luctonians v Burghill & Tillington
Ludlow v Bromyard
Under-13 South Division
Canon Frome v Ross
Eastnor v Wormelow
BOWLS
Monmouthshire v Herefordshire (at Crickhowell BC)
WEDNESDAY, MAY 21
CRICKET
ECB 50+ CHAMPIONSHIP
Oxfordshire v Herefordshire
Comments: Our rules
We want our comments to be a lively and valuable part of our community - a place where readers can debate and engage with the most important local issues. The ability to comment on our stories is a privilege, not a right, however, and that privilege may be withdrawn if it is abused or misused.
Please report any comments that break our rules.
Read the rules hereComments are closed on this article