Fixtures for week beginning May 14

First published in Sport

THURSDAY, MAY 15

FOOTBALL

HEREFORDSHIRE LEAGUE

Division 1

Tenbury United v Orleton Colts

CRICKET

HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE

Under-13 KO Cup

Colwall v Eastnor

Ewyas Harold v Wormelow

Kington v Bromyard

Ludlow v Bartestree & Lugwardine

Monmouth v Brockhampton

FRIDAY, MAY 16

FOOTBALL

SATURDAY, MAY 17

FOOTBALL

LEINTWARDINE CUP

Final

Tenbury United v Orleton Colts

CRICKET

BIRMINGHAM & DISTRICT PREMIER LEAGUE

Premier Division

Brockhampton v Knowle & Dorridge

Division 2

Old Elizabethans v Eastnor

2nd Xl Premier Division

Knowle & Dorridge v Brockhampton

2nd XI Division 2 South

Eastnor v Old Elizabethans

WORCESTERSHIRE COUNTY LEAGUE

Division 1

Droitwich v Bromyard

Colwall v Worcester Nomads

Division 2

Feckenham v Burghill & Tillington

Lye v Wormelow

Division 3

Netherton v Ross-on-Wye

Division 4

Five Ways Old Edwardians v Bartestree & Lugwardine

Division 6

Highley v Canon Frome

Division 8

Colwall 3rd v Cookley

Bewdley v Bromyard 3rd

Division 9

Bromyard 4th v Harvington

2nd XI Division 1

Worcester Nomads v Colwall

Bromyard

2nd XI Division 2

Bromyard v Enville

2nd XI Division 3

Wormelow v Chaddesley Corbett

Burghill & Tillington v Himley

Bartestree & Lugwardine v Malvern

2nd Xl Division 4

Ross-on-Wye v Five Ways Old Edwardians

GB LINERS MARCHES LEAGUE

Division One

Luctonians v Builth Wells

Garnons v Talgarth

Goodrich v Kington

Hay v Crickhowell

Brockhampton 3rd v Dales

Division Two

Kington 2nd v Woolhope

Almeley v Ledbury

Presteigne v Weobley

Llandrindod Wells v Shirebulls

Marden v Knighton-on-Teme

Division Three

Moccas v Glangrwyney

Widemarsh Lads Club v Goodrich 2nd

Ledbury 2nd v Luctonians 2nd

Builth Wells 2nd v Strollers

Abergavenny Beavers v Garnons 2nd

Division Four

Burghill & Tillington 3rd v Eastnor 3rd

Dales 2nd v Herefordians

Wormelow 3rd v Kington 3rd

Woolhope 2nd v Brockhampton 4th

Luctonians 3rd v Bosbury

Division Five

Eastnor 4th v Bartestree & Lugwardine St Mary's

Strollers 2nd v Ross 3rd

Talgarth 2nd v Ewyas Harold

SUNDAY, MAY 18

FOOTBALL

WEST MIDLAND WOMEN’S LEAGUE

Premier Division

TNS v Hereford Pegasus

CRICKET

UNICORNS TROPHY

Herefordshire v Oxfordshire (at Eastnor CC)

GB LINERS MARCHES SUNDAY LEAGUE

Builth Wells v Monmouth

Dales v Kington

Bromyard v Ludlow

HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE

Under-Nine North Division

Bromyard v Canon Frome

Burghill & Tillington v Luctonians

Bromyard v Luctonians

Burghill & Tillington v Canon From

Under-Nine South Division

Colwall v Ross

Monmouth v Wormelow

Colwall v Wormelow

Monmouth v Ross

MONDAY, MAY 19

CRICKET

HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE

Under-15 North Division

Bartestree & Lugwardine v Kington

Bromyard v Ludlow

Burghill & Tillington v Luctonians

Under-15 South Division

Colwall v Eastnor

Wormelow v Ross-on-Wye

TUESDAY, MAY 20

CRICKET

HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE

Under-13 North Division

Kington v Bartestree & Lugwardine

Luctonians v Burghill & Tillington

Ludlow v Bromyard

Under-13 South Division

Canon Frome v Ross

Eastnor v Wormelow

BOWLS

Monmouthshire v Herefordshire (at Crickhowell BC)

WEDNESDAY, MAY 21

CRICKET

ECB 50+ CHAMPIONSHIP

Oxfordshire v Herefordshire

Send us your news, pictures and videos

Most read stories

Local Info

Enter your postcode, town or place name

About cookies

We want you to enjoy your visit to our website. That's why we use cookies to enhance your experience. By staying on our website you agree to our use of cookies. Find out more about the cookies we use.

I agree