Fixtures for week beginning May 8

THURSDAY, MAY 8

FOOTBALL

HEREFORDSHIRE LEAGUE

Premier Division

Wellington Res v Hinton

Division 1

Ewyas Harold Res v Ledbury Town Res

Wellington Colts v Orleton Colts

HEREFORDSHIRE GIRLS’ LEAGUE

Under-12 Division

Lads Club Vixens v Lads Club Girls

CRICKET

HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE

Under-15 Cup

Brockhampton v Eastnor

Burghill & Tillington v Kington

BOWLS

Herefordshire v West Glamorgan (at Kingsland)

SATURDAY, MAY 10

FOOTBALL

WEST MIDLANDS (REGIONAL) LEAGUE

Premier Division

Wellington v Ellesmere Rangers

SPAR MID-WALES LEAGUE

ER JENKINS CUP

Final

Machynlleth v Rhosgoch (at Llandrindod Wells)

HEREFORDSHIRE LEAGUE

Premier Division

Pegasus Res v Leominster Town

Wellington Res v Westfields Res

Division 1

Holme Lacy v Woofferton

Wellington Colts v Brimfield

Division 3

Ross Juniors Res v Leintwardine

CRICKET

BIRMINGHAM & DISTRICT PREMIER LEAGUE

Premier Division

Walsall v Brockhampton

Division 2

Whitchurch v Eastnor

2nd Xl Premier Division

Brockhampton v Wolverhampton

2nd XI Division 2 South

Eastnor v Stratford-upon-Avon

WORCESTERSHIRE COUNTY LEAGUE

Division 1

Bromyard v Colwall

Division 2

Burghill & Tillington v Enville

Wormelow v Feckenham

Division 3

Ross-on-Wye v Harborne

Division 4

Bartestree & Lugwardine v Himbleton

Division 6

Canon Frome v Cutnall Green

2nd XI Division 1

Colwall v Bewdley

2nd XI Division 2

Coombs Wood v Bromyard

2nd XI Division 3

Harvington v Bartestree & Lugwardine

Wormelow v Bredon

Bredon v Burghill & Tillington

2nd Xl Division 4

Himbleton v Ross-on-Wye

GB LINERS MARCHES LEAGUE

Division One

Talgarth v Luctonians

Garnons v Brockhampton 3rd

Builth Wells v Hay

Crickhowell v Goodrich

Kington v Dales

Division Two

Almeley v Marden

Ledbury v Kington 2nd

Woolhope v Shirebulls

Presteigne v Llandrindod Wells

Weobley v Knighton-on-Teme

Division Three

Strollers v Ledbury 2nd

Goodrich 2nd v Moccas

Glangrwyney v Builth Wells 2nd

Widemarsh Lads Club v Abergavenny Beavers

Luctonians 2nd v Garnons 2nd

Division Four

Herefordians v Burghill & Tillington 3rd

Dales 2nd v Luctonians 3rd

Eastnor 3rd v Woolhope 2nd

Brockhampton 4th v Wormelow 3rd

Kington 3rd v Bosbury

Division Five

Bartestree & Lugwardine St Mary's v Strollers 2nd

Ewyas Harold v Almeley 2nd

Ross 3rd v Talgarth 2nd

Colwall 4th v Eastnor 4th

SUNDAY, MAY 11

FOOTBALL

JEWSON POLYPIPE HEREFORDSHIRE SUNDAY LEAGUE

Division 1 North

Shooters v HWX

Widemarsh v Phoenix

HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE

Under-13 Stirling League

Lads Club Bulls v Kington Town

Pegasus Juniors v Ledbury Swifts Rovers

CRICKET

GB LINERS MARCHES SUNDAY LEAGUE

Kington v Builth Wells

Monmouth v Bromyard

Brockhampton v Ludlow

HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE

Under-9 North Division

Bartestree & Lugwardine v Luctonians

Burghill & Tillington v Canon Frome

Bartestree & Lugwardine v Burghill & Tillington

Canon Frome v Luctonians

Under-9 South Division

Brockhampton v Wormelow

Ross-on-Wye v Monmouth

Brockhampton v Monmouth

Ross-on-Wye v Wormelow

MONDAY, MAY 12

CRICKET

HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE

Under-15 KO Cup

Bartestree & Lugwardine v Bromyard

TUESDAY, MAY 13

FOOTBALL

HEREFORDSHIRE LEAGUE

Division One

Brimfield v Woofferton

HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE

Under-13 South Division

Canon Frome v Ewyas Harold

Eastnor v Colwall

Ross-on-Wye v Wormelow

WEDNESDAY, MAY 14

FOOTBALL

JEWSON POLYPIPE HEREFORDSHIRE SUNDAY LEAGUE

Division 1 North

Toros Rosso v HWX

Widemarsh v Phoenix

CRICKET

ECB 50+ CHAMPIONSHIP

Herefordshire v Shropshire (at Eastnor CC)

BOWLS

HEREFORDSHIRE MEN'S LEAGUE

Division One

Weobley v Kingsland

Ledbury v Ross C

Brimfield v St Martin's

Ross A v Eastnor

Division Two

Bulmers v Castle Green

Bodenham v Ross B

Ross D v Eardisland

click2find

Get Adobe Flash player
About cookies

We want you to enjoy your visit to our website. That's why we use cookies to enhance your experience. By staying on our website you agree to our use of cookies. Find out more about the cookies we use.

I agree