THURSDAY, MAY 8
FOOTBALL
HEREFORDSHIRE LEAGUE
Premier Division
Wellington Res v Hinton
Division 1
Ewyas Harold Res v Ledbury Town Res
Wellington Colts v Orleton Colts
HEREFORDSHIRE GIRLS’ LEAGUE
Under-12 Division
Lads Club Vixens v Lads Club Girls
CRICKET
HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE
Under-15 Cup
Brockhampton v Eastnor
Burghill & Tillington v Kington
BOWLS
Herefordshire v West Glamorgan (at Kingsland)
SATURDAY, MAY 10
FOOTBALL
WEST MIDLANDS (REGIONAL) LEAGUE
Premier Division
Wellington v Ellesmere Rangers
SPAR MID-WALES LEAGUE
ER JENKINS CUP
Final
Machynlleth v Rhosgoch (at Llandrindod Wells)
HEREFORDSHIRE LEAGUE
Premier Division
Pegasus Res v Leominster Town
Wellington Res v Westfields Res
Division 1
Holme Lacy v Woofferton
Wellington Colts v Brimfield
Division 3
Ross Juniors Res v Leintwardine
CRICKET
BIRMINGHAM & DISTRICT PREMIER LEAGUE
Premier Division
Walsall v Brockhampton
Division 2
Whitchurch v Eastnor
2nd Xl Premier Division
Brockhampton v Wolverhampton
2nd XI Division 2 South
Eastnor v Stratford-upon-Avon
WORCESTERSHIRE COUNTY LEAGUE
Division 1
Division 2
Burghill & Tillington v Enville
Wormelow v Feckenham
Division 3
Ross-on-Wye v Harborne
Division 4
Bartestree & Lugwardine v Himbleton
Division 6
Canon Frome v Cutnall Green
2nd XI Division 1
Colwall v Bewdley
2nd XI Division 2
Coombs Wood v Bromyard
2nd XI Division 3
Harvington v Bartestree & Lugwardine
Wormelow v Bredon
Bredon v Burghill & Tillington
2nd Xl Division 4
Himbleton v Ross-on-Wye
GB LINERS MARCHES LEAGUE
Division One
Talgarth v Luctonians
Garnons v Brockhampton 3rd
Builth Wells v Hay
Crickhowell v Goodrich
Kington v Dales
Division Two
Almeley v Marden
Ledbury v Kington 2nd
Woolhope v Shirebulls
Presteigne v Llandrindod Wells
Weobley v Knighton-on-Teme
Division Three
Strollers v Ledbury 2nd
Goodrich 2nd v Moccas
Glangrwyney v Builth Wells 2nd
Widemarsh Lads Club v Abergavenny Beavers
Luctonians 2nd v Garnons 2nd
Division Four
Herefordians v Burghill & Tillington 3rd
Dales 2nd v Luctonians 3rd
Eastnor 3rd v Woolhope 2nd
Brockhampton 4th v Wormelow 3rd
Kington 3rd v Bosbury
Division Five
Bartestree & Lugwardine St Mary's v Strollers 2nd
Ewyas Harold v Almeley 2nd
Ross 3rd v Talgarth 2nd
Colwall 4th v Eastnor 4th
SUNDAY, MAY 11
FOOTBALL
JEWSON POLYPIPE HEREFORDSHIRE SUNDAY LEAGUE
Division 1 North
Shooters v HWX
Widemarsh v Phoenix
HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE
Under-13 Stirling League
Lads Club Bulls v Kington Town
Pegasus Juniors v Ledbury Swifts Rovers
CRICKET
GB LINERS MARCHES SUNDAY LEAGUE
Kington v Builth Wells
Monmouth v Bromyard
Brockhampton v Ludlow
HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE
Under-9 North Division
Bartestree & Lugwardine v Luctonians
Burghill & Tillington v Canon Frome
Bartestree & Lugwardine v Burghill & Tillington
Canon Frome v Luctonians
Under-9 South Division
Brockhampton v Wormelow
Ross-on-Wye v Monmouth
Brockhampton v Monmouth
Ross-on-Wye v Wormelow
MONDAY, MAY 12
CRICKET
HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE
Under-15 KO Cup
Bartestree & Lugwardine v Bromyard
TUESDAY, MAY 13
FOOTBALL
HEREFORDSHIRE LEAGUE
Division One
Brimfield v Woofferton
HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE
Under-13 South Division
Canon Frome v Ewyas Harold
Eastnor v Colwall
Ross-on-Wye v Wormelow
WEDNESDAY, MAY 14
FOOTBALL
JEWSON POLYPIPE HEREFORDSHIRE SUNDAY LEAGUE
Division 1 North
Toros Rosso v HWX
Widemarsh v Phoenix
CRICKET
ECB 50+ CHAMPIONSHIP
Herefordshire v Shropshire (at Eastnor CC)
BOWLS
HEREFORDSHIRE MEN'S LEAGUE
Division One
Weobley v Kingsland
Ledbury v Ross C
Brimfield v St Martin's
Ross A v Eastnor
Division Two
Bulmers v Castle Green
Bodenham v Ross B
Ross D v Eardisland
Comments: Our rules
We want our comments to be a lively and valuable part of our community - a place where readers can debate and engage with the most important local issues. The ability to comment on our stories is a privilege, not a right, however, and that privilege may be withdrawn if it is abused or misused.
Please report any comments that break our rules.
Read the rules hereComments are closed on this article