Fixtures for week beginning March 6

SATURDAY, MARCH 8

FOOTBALL

SKRILL PREMIER

Braintree Town v Hereford United

MIDLAND ALLIANCE

Westfields v Heather St John

WEST MIDLANDS (REGIONAL) LEAGUE

Premier Division

Smethwick Rangers v Bromyard Town

Wellington v Bartley Green

Bustleholme v Pegasus Juniors

Division 1

Bridgnorth v Hereford Lads Club

Hanwood United v Ledbury Town

Bartestree v Shenstone Pathfinders

SPAR MID-WALES LEAGUE

Division 2

Kerry v Newbridge-on-Wye

Abermule v Talgarth Town

MID-WALES LEAGUE SOUTH

Talgarth Town Res v Llanidloes Res

FOOTBALL LEAGUE UNDER-18 YOUTH ALLIANCE

Under-18 South West Division

Bournemouth v Hereford United

HEREFORDSHIRE LEAGUE

Premier Division

Kington Town v Ewyas Harold

Lads Club Res v Fownhope

Leominster Town v Wellington

Pegasus Res v Hinton

Ross Juniors v Weobley

Shobdon v Westfields Res

Division 1

Hinton Res v Woofferton

Kingstone Rovers v Orleton Colts

Ledbury Town Res v Holme Lacy

Division 2

Civil Service v Tenbury Town

Division 3

Dore Valley v Leintwardine

Jock Handley Cup

Quarter-final

Bromyard v Pencombe

Ewyas Harold Res v Wellington Colts

Frank Peterson Cup

Semi-final

Orleton Colts Res v Sinkums

HFA BURGHILL CUP

Quarter-final

Brimfield v Weston

ROSS CUP

Quarter-final

Fownhope Res v Ross Res

LEINTWARDINE CUP

Quarter-final

Tenbury Utd v Shobdon Res

MIDLAND JUNIOR PREMIER LEAGUE

Major Cup

Rushall Olympic v Holme Lacy

STIRLING SUZUKI HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE

Under-8 HGTA League

Golden Valley v Leominster Minors

Leominster Minors v Ross Juniors Colts

Golden Valley v Ross Juniors Colts

at Seven Side

Hereford City Sports v Bromyard

Bromyard v Westfields 1966

Hereford City Sports v Westfields 1966

at City Sports Club

Hereford Red Stars v Westfields

Westfields v Ross Juniors

Hereford Red Stars v Ross Juniors

at King George's PF

Lads Club Scorpionsv Bartestree

Bartestree v Kimbolton

Lads Club Scorpions v Kimbolton

at Widemarsh Common

Ledbury Swifts v Lads Club Sharks

Lads Club Sharks v Phoenix

Ledbury Swifts v Phoenix

at Ross Road, Ledbury

Under-9 HGTA League

Lads Club Warriors v Bromyard

Ledbury Swifts v Bartestree

Leominster Minors v Westfields

Pegasus Juniors v Wellington

Ross Juniors v Lads Club Merlins

Withington v Hereford City Sports

Under-10 Mailes Cup

Semi-final

Leominster Minors v LC Galaxy

Withington v Ledbury Swifts Athletic

Under-10 HGTA League

Bartestree v Lads Club Cheetahs

Fownhope v Hereford City Sports

Lads Club Rangers v Ross Juniors

Under-10 Stirling League

Ledbury Swifts United v Lads Club Bulls

Pegasus Juniors v Bromyard

Wellington v Ross Juniors Colts

Under-11 HGTA League

Phoenix v Ross Juniors

Fownhope JD Lightning v Lads Club Terriers

Lads Club Colts v Leominster Minors

Tenbury United v Pegasus Jets

Weobley v Bartestree

Under-11 Stirling League B

Kimbolton v Ross Juniors Colts

Kington Town v Wellington

Lads Club Warriors v Credenhill

Ledbury Swifts v Pegasus Colts

Pegasus Juniors v Ludlow

RUGBY

RFU LEAGUE

National 2 North

Leicester Lions v Luctonians

Midlands 1 West

Malvern v Hereford

Midlands 3 West (South)

Ledbury v Old Wheatleyans

Midlands 4 West (North)

Bromyard v Harborne

Cannock v Greyhound

South West Division

Gloucester 2

Aretians v Ross-on-Wye

North Midlands Colts League

Luctonians v Moseley

North Midlands Reserve League

Hereford v Malvern

Herefordshire & Worcestershire Merit Table

Division 1

Bournville 3rd v Hereford 3rd

Division 2

Ross 2nd v Stourbridge Lions 3rd

HOCKEY

DAVIS WOOD HOCKEY LEAGUE

Conference North

Newent v Leominster

De Cymru and The Marches 1

Hereford v Cardiff Medics

De Cymru and The Marches 2

Cirencester v Ross

The Marches 1

Cirencester 3rd v Hereford 2nd

Leominster 2nd v Cheltenham 4th

The Marches 2

Ross 2nd v Cirencester 4th

WEST CLUBS' WOMEN'S LEAGUE

Premier Division 2A

Team Bath Buccaneers 2nd v Hereford

North Division

Lansdown v Leominster

Severn Division 1

Cirencester 2nd v Colwall & Malvern

Severn Division 2

Ross v Chipping Campden

Hereford 2nd v Gloucester 4th

Severn Division 3

Colwall & Malvern 2nd v Cheltenham 4th

SOUTH WALES HOCKEY LEAGUE

Premier 2

Kington v Rhondda

Division 1

Pembroke v Presteigne

NETBALL

WEST MIDLANDS NETBALL LEAGUE

Division Two

Westside v Yendys

SUNDAY, MARCH 9

FOOTBALL

JEWSON POLYPIPE HEREFORDSHIRE SUNDAY LEAGUE

Wye Guild Cup

Semi-final

Ledbury Allstars v Misfits

Premier Division

Vaga v Bromyard

Division 1 North

Bell v HWX

Lads Club v Phoenix

Shooters v Tenbury

Spirited Away v Toros Rosso

Widemarsh v Hop Pole

Division 1 South

Hay v Welsh Club Colts

Rosey Athletic v United AFC

Toros v Cosmos

HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE

Under-12 HGTA League

Ross Juniors v Kimbolton

Wellington v Westfields

Under-12 Stirling League

Phoenix v Ross Juniors Colts

Golden Valley Giants v Leominster Minors

Ledbury Swifts v Golden Valley Gunners

Weobley v Bromyard

Under-13 HGTA League

Bromyard v Wellington

Ewyas Harold v Toros

Leominster Minors v Tenbury United

Under-13 Stirling League

Ross Juniors Colts v Pegasus Juniors

Under-14 HGTA League

Golden Valley v Ledbury Swifts Athletic

Leominster Minors v Bromyard

Ross Juniors v Lads Club

Under-14 Stirling League

Pegasus Colts v Orleton

Ludlow Arrows v Ludlow Bulldogs

Kington Town v Westfields

Under-15 HGTA League

Lads Club v Pegasus Juniors

Pegasus Colts v Presteigne

Ross Juniors v Greyhound City Sports

Under-15 Stirling League

Hinton Colts v Bromyard

Leominster Minors v Golden Valley

Under-17 League

Ewyas Harold v Hinton

Kington Town v Ledbury Swifts Rovers

Ledbury Swifts Wanderers v Pegasus Juniors

Pegasus Pumas v Leominster Minors

Presteigne v Ross Juniors

Westfields v Withington

WEST MIDLAND WOMEN’S LEAGUE

Premier Division

Hereford Pegasus v Wednesfield Town

HEREFORDSHIRE WORCESTERSHIRE WOMEN’S COUNTY LEAGUE

Ludlow v Lads Club

Wyre Forest Phoenix v Bartestree

HEREFORDSHIRE GIRLS’ LEAGUE

Under-16 Division

Leominster Minors v Lads Club

Ross v Pegasus

Under-12 Division

Bartestree Harriers v Lads Club Vixens

Lads Club Belles v Pegasus

Lads Club v Ross

Under-10 Division

Lads Club Tigers v Lads Club Vixens

Leominster Minors v Ross Juniors

Pegasus v Lads Club Pumas

RUGBY

FRIENDLIES

Luctonians under-16 v Cleobury under-16

Luctonians under-14 v Builth under-14

Bromsgrove under-13 v Luctonians under-13

Luctonians Minis v Bromsgrove Minis

TUESDAY, MARCH 11

FOOTBALL

SKRILL PREMIER

Grimsby Town v Hereford United

MIDLAND ALLIANCE

Heath Hayes v Westfields

HEREFORDSHIRE FOOTBALL LEAGUE

Premier Division

Kington Town v Fownhope

WEDNESDAY, MARCH 12

FOOTBALL

WEST MIDLANDS (REGIONAL) LEAGUE

Premier Division

Shifnal Town v Bromyard Town

Dudley Town v Pegasus Juniors

HEREFORDSHIRE FOOTBALL LEAGUE

Premier Division

Hinton v Leominster Town

Pegasus Res v Bartestree

Wellington Res v Lads Club Res

Westfields Res v Shobdon

click2find

Get Adobe Flash player
About cookies

We want you to enjoy your visit to our website. That's why we use cookies to enhance your experience. By staying on our website you agree to our use of cookies. Find out more about the cookies we use.

I agree